Eesti keel English Pусский

WiFi teenusena – miks ja millise teenusena?

Enamik teie kontoris olevatest arvutitest ei ole enam kaabliga võrku ühendatavad – pole seadmetel kaablipesagi. Müügimeeskond ja turunduse inimesed tahavad töötada mobiilseadmetega ja seejuures mööda kontorit ringi liikuda. Külalised ja partnerid nõuavad ligipääsu internetile ja seda samuti juhtmevabalt. Te vajate toimivat, turvalist, kiiret, funktsionaalset WiFi lahendust oma kontorisse.

Ja mitte ainult. Te vajate äriklassi lahendust, sest olemasolev kodukasutusse mõeldud ruuter on ammu oma võimete piiri ületanud. Ja teil ei ole selle lahenduse haldamiseks kompetentsi. Sest kompetentsi arendamine ja hoidmine on enamiku väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete jaoks ühtaegu kallis ja keerukas. Mida teha?

Et ei tekiks kiusatust soetada juurde kodukasutajale mõeldud tehnikat, siis siinkohal tooksin mõned punktid, miks sellest hoiduda:

 Mida tähendab WiFi teenusena soetamine ja miks seda teha?

 Põhimõtteliselt on alati võimalik soetada hea äriklassi WiFi lahendus mõnelt tugevalt tootjalt, nagu näiteks Aruba Networks, ning leida usaldusväärne partner, kes süsteemi igakuiselt hooldaks ja haldaks. Kui vabad vahendid selleks on olemas, siis on see ka üks soodsamaid lahendusi. Seadmeid on võimalik pikalt kasutada ja õnnestub vältida ka igasuguse finantseerimisega kaasnevat lisakulu.

 Kui aga tahta vältida suurema summa korraga riistvarasse paigutamist ning see hoopis äri heaks tööle panna, sobib väga hästi teenusena soetatav lahendus.

 Hea teenus, olgu selleks siis tulemüüri, WiFi, või kompleksteenus, sisaldab endas alati tehniliselt tugevat lahendust ning kompetense kohaliku partneri tuge – valmisolekut reageerida, ettenähtud mahtu töötunde jne. Hea WiFi teenus on hõlpsasti laiendatav ja ei hõlma endas lisaks tugijaamadele arvukalt lisaseadmeid, mis teie hinnalist ruumi kulutaks. Tuleb meeles pidada, et iga lisaseade tugijaama ja interneti vahel on ka potentsiaalne rikkeallikas. Mis iganes teenust ka osta, on mõistlik seda teha oma ala asjatundjatelt. 

                   

 

Kõik postitused
Tauno Telvik
Tauno Telvik

Müügimeeskonna juht

tauno.telvik@vorguvara.ee

HPEObserveITDarktraceBluecat NetworksYubicoQRadarCheck PointPulse SecureFortinetCiscoTripwireFireEyeNetavisAirwatchJuniper NetworksA10LookoutGemaltoIBMMicrosoftMazeboltCarbon BlackTrendMicroVMwareLastlineExtreme NetworksDigiDynatraceBrocadeBarcoSentinelOneAdva