Eesti keel English Pусский

Fortinet Security Fabric – sest kellelgi pole ressurssi tegeleda üksiklahendustega

Sina, kes sa oled IT- valdkonnas uus tegija või juba aastaid kogemust omav spetsialist, tead, kui palju keerukamaks on muutunud keskkond, milles IT-juhid, turbejuhid, spetsialistid peavad toime tulema. 

IT peab olema ärile toeks ja äri edendama. Infotehnoloogial ei ole iseseisvat väärtust, kui ta seda ei tee. Samuti peab infotehnoloogia võimaldama äri kaitsta – mõnes mõttes on see lõpmatu ring – muudab see ju meie äri samas ka haavatavaks. Pilvetehnoloogia laialdane kasutuselevõtt, IoT plahvatuslik ja kiirenev levik, vari-IT– need kõik on tinginud olukorra, kus enam ei ole võimalik läheneda infoturbele nii, nagu läheneti keskaegse linna turvamisele – perimeetri müüri abil. Perimeetrit ei ole enam.

Võimalused meie äri ja tegevust kahjustada on digitaalses maailmas kiirelt mitmekesistunud, kuid IT-eelarved ja eriti tööjõuturg ei ole ligilähedaseltki samas tempos käinud. Üle poole IT organisatsioonidest ja osakondadest üle maailma vaevlevad turbespetsialistide vähesuse käes. Seetõttu on turbetaristu disainimisel vaja väga hoolikalt jälgida, et lisaks tõhusale kaitsele oleks seda ka inimressursi kohapealt äärmiselt efektiivne hallata. Erinevate tootjate (või ka sama tootja, kuid ühiselt mittehallatavate) nö point product-ide kasutuselevõtt seda eesmärki enamasti ei teeni.

Pildid / Security pilt

 Piiratud ressursi ja mitmekesistunud ohtude olukorras on hädavajalik leida lahendus, mis lubaks kaitsta juba tuntud ohtude (signatuuripõhine lähenemine), tuvastada seni teadmata ohte (läbimäng, simuleerimine), oleks äärmiselt ülevaatlik, ühest punktis hallatav ning võimaldaks ülikiiret, ideaalis automaatset, reageeringut.

Fortinet Security Fabric on kogu ründepinda kattev „turvakangas“ ehk turbeseadmetest ja võrguligipääsu võimaldavatest toodetest koosnev ühtne ökosüsteem, mis võimaldab tõhusalt toime tulla nii tundmatute kui juba teadaolevate ohtudega ning teha seda märkimisväärselt vähese inimressursiga.

Fortinet Security Fabricusse kuuluvad näiteks uue generatsiooni tulemüür FortiGate, e-kirja turbelahendus FortiMail, veebirakenduste tulemüür FortiWeb, lõppkasutaja seadme turbelahendus FortiClient, tundmatute rünnetega toimetulekuks FortiSandbox, ühine logihaldus FortiAnalyzer (ja ka FortiSIEM) ning haldusplatvorm FortiManager. 

Kõik tooted on kasutatavad iseseisvalt, kuid annavad sünergias oluliselt suuremat lisaväärtust. Näiteks on eriti efektiivne viis pahavaraga nakatumise ennetuamiseks FortiMail lahendus koos FortiSandboxi ja FortiGate’iga.

Lisaks Fortineti toodetele on Security Fabricu ümber terve rida 3. osapoole nö Fabric Alliance tooteid, millega on eelintegratsioon juba tehtud ning mis veelgi suurendava Fabricu efektiivsust.

Võrguvara on Fortineti Platinum taseme partner, mis tähendab, et meie kõrgel tasemel sertifitseeritud insenerid vastavad meeleldi kõigile teie küsimustele seoses võrgu- ja infoturbega ning Fortineti turvakanga lahendusega. 

Kui soovid Fortineti turvakanga lahendusest rohkem teada saada, võid järelvaadata Võrguvara päris esimest oma webinari SIIT või lihtsalt võtta ühendust meie müügtiimiga sales@vorguvara.ee.


 

Kõik postitused
Tauno Telvik
Tauno Telvik

Müügimeeskonna juht

tauno.telvik@vorguvara.ee

IBMDarktraceGemaltoSentinelOneExtreme NetworksNetavisLookoutBarcoMicrosoftJuniper NetworksAirwatchAdvaVMwareDigiBluecat NetworksA10CiscoFireEyeCheck PointYubicoQRadarHPEBrocadeCarbon BlackTripwireFortinetLastlinePulse SecureObserveITMazeboltDynatraceTrendMicro