Eesti keel English Pусский

Võtmekimbu asemel sõrmeots

Kas oled vahel unustanud võtmed maha ja pidanud kodunt tagasi tööle sõitma või vastupidi? Kas laps on kaotanud võtmed ning seetõttu on tulnud lukk vahetada? Kas võtmekimbud, RFID-kaardid, valvekoodide meelespead jms ei mahu enam taskusse ära?

Kui korragi vastasid jah, võiks sulle huvi pakkuda sõrmejäljelugeja. Miks?

Sest see on nüüdisajal kõige turvalisem ja töökindlam biomeetriline tehnoloogia. Sõrmejäljelugejad on kasutusel nii arvutites kui telefonides, samuti ka juba ettevõtetes sissepääsuks kontoriruumidesse.
Sõrmejäljega seotud õigusi saab süsteemis ajaliselt määratleda või tühistada. 
Ja mis kõige tähtsam – sõrm on inimesel alati kaasas.

Euroopa üks juhtivamaid sõrmejäljetehnoloogia rakendajaid on üle 14-aastase kogemusega Austrias baseeruv ettevõte ekey.

ekey – üks Euroopa juhtivamaid sõrmejäljetehnoloogia rakendajaid.

Sõrmejäljesüsteem on turvaline

ekey valmistab töökindlaid sõrmejäljeskannereid ning ligipääsusüsteeme – alates kodusest ühe sissepääsupunktiga seadmest kuni tuhandeid sõrmejälgi hõlmavate süsteemideni.

Turul liigub igasuguseid, ka lihtsaid kohtsüsteeme, kus kogu info ja juhtimine asub luku juures. ekey aga pakub süsteemi, mis on keskselt hallatav.

Keskse halduse kaudu saab luua kasutajatele erinevaid profiile. Näiteks avaneb uks koduabilise sõrmejälge tuvastades kindla nädalapäeva kindlal kellaajal või siis pääseb müügimees küll kontorisse, kuid mitte serveriruumi ega ülemuse kabinetti.

ekey süsteemi kaudu saab luua profiile ja anda ligipääsuõigusi ka eemalt. Näiteks palud sõbral minna sinu suvila ukse juurde ning tõmmata sõrmega üle skanneri. Lugeja genereerib sõrmejäljest räsikoodi. Siis seadistad arvutist uksed avanema selle koodi tuvastamisel, kuni sõber suvitab.

Süsteem on turvaline ja andmed kaitstud. ekey genereerib igast registreeritud sõrmejäljest unikaalse räsikoodi. Kui sõrme skaneeritakse, võrdleb seade seda lugejas asuvate registreeritud koodidega. Sobiva vaste leidnud, annab kontroller elektronlukule käsu avaneda või võtab näiteks alarmi maha.

Sõrmejälgi kui biomeetrilisi isikuandmeid süsteem ei talleta ning neid ei ole võimalik lugejas olevate räsikoodide järgi taastada. Ka ei näe lugeja kunagi tervet sõrmejälge korraga, kuna sõrm tõmmatakse üle kitsa skanneririba.

Turvalisust lisab seegi, et uksi avav kontroller ei asu lugejas endas, vaid majas sees, mistõttu ei oleks sissetungijal kasu lugeja lõhkumisest.

Äriklientidele 

 Äriklientidele on ekey süsteemi kasulikuks omaduseks logimine. See annab ülevaate ruumide kasutusest ja inimeste liikumisest ning laseb automatiseerida ka tööaja arvestust, kui seda on võimalik mõõta otseselt tööruumides veedetud aja alusel.

Vaba graafiku põhimõttel (näiteks tehnoloogia alal) töötavates ettevõtetes võimaldab selge pilt inimeste liikumisest optimeerida ressursse, olgu see vajalik kontoripinna suurus või tualettpaberi tagavara.

Peale lihtsa ukseavamise on mõistagi võimalik ühendada sõrmejäljelugejat alarmi, videovalve ning kõikide muude nutimaja süsteemidega.

Suur valik ekey sõrmejäljelugejaid 

ekey sõrmejäljelugejate tootevalik on lai ning sobib peaaegu igasse installatsiooni. On nii seinapealseid kui süvistatavaid, nii ilmastiku- ja vandaalikindlaid kui siseruumidesse sobivaid skannereid. On ka ukselingiga ühendatud vaevumärgatav sõrmejäljeskänner.

Süsteemi suurusest ja ülesehitusest sõltuvalt saab valida kolme lahenduse vahel. On lihtne ühe skänneri ning kuni kolme releeväljundiga ekey Home; kuni nelja skanneri ning nelja releeväljundi ja lisavõimalustega ekey Multi; võrgupõhine kuni 80 skänneriga ekey Net.

Küsi enda vajadustele kõige enam sobivat lahendust Võrguvarast aadressil sales@vorguvara.ee ning edaspidi täidab sul suure võtmekimbu ülesandeid sõrmeots.

FireEyeObserveITFortinetPulse SecureA10BrocadeYubicoTrendMicroMazeboltVMwareCiscoBarcoJuniper NetworksGemaltoMicrosoftLastlineIBMSentinelOneNetavisExtreme NetworksDarktraceCarbon BlackDynatraceAirwatchAdvaCheck PointDigiBluecat NetworksQRadarTripwireHPE